Konkurs Fotograficzny Przeglądu Socjologii Jakościowej

Przegląd Socjologii Jakościowej ma przyjemność zaprosić do udziału w XIV edycji Konkursu na najlepsze zdjęcie lub fot–esej/foto–reportaż socjologiczny 2023 roku. Mottem tegorocznego konkursu jest tytuł piosenki zmarłego w bieżącym roku Wojciecha Kordy – „Na betonie kwiaty nie rosną”. Traktujmy jednak to hasło jako pretekst do refleksji na temat relacji człowiek – natura. W zależności od zainteresowań prace mogą dotyczyć różnych światów i grup społecznych oraz zdarzeń dziejących się w ich obszarze, a które są przedmiotem Waszych zainteresowań. Zapraszamy do przesyłania prac!

Regulamin konkursu

W konkursie może wziąć udział każdy badacz, student socjologii lub kierunków pokrewnych, a także fotograf formalnie niezwiązany z żadną instytucją edukacyjną lub badawczą, lecz zainteresowany problematyką społeczną. Szczególnie zapraszamy osoby, które (chociaż nie jest to warunek konieczny) wykorzystują zdjęcia w pracy badawczej i/lub edukacyjnej. Zdjęcia powinny być nadesłane w formie elektronicznej na adres: psj.konkurs@gmail.com

• Ostateczny termin nadsyłania prac – 28.02.2024
  • Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi do dnia 31.03.2022
  • Szczegółowy regulamin konkursu: REGULAMIN (PDF)
  • Oświadczenie autora: OSWIADCZENIE (PDF)
  • Organizator: Przegląd Socjologii Jakościowej
  • Patronat: Sekcja Socjologii Jakościowej i Symbolicznego Interakcjonizmu PTS
  • Informacje o konkursie: Wszelkie zapytania prosimy kierować na adres: psj.konkurs@gmail.com

Przegląd Socjologii Jakościowej

Przegląd Socjologii Jakościowej jest wiodącym pismem socjologicznym. Czytanym i wysoko ocenianym. I to niezależnie od politycznej koniunktury. Niemal od samego początku staramy się aktywizować społeczność akademicką. Społeczność szeroko rozumianą. Zapraszamy socjologów  i przedstawicieli pokrewnych nauk ( tym studentów) , działaczy społecznych i aktywistów oraz osoby niezwiązane instytucjonalnie, lecz zwyczajnie zainteresowanie sprawami społecznymi. Zachęcamy do publikowania, ale również dzielenia się swoim własnym, oryginalnym oglądem rzeczywistości. W tym celu od wielu lat organizujemy m.in. Konkurs Fotograficzny PSJ. Zapraszamy i liczymy na Wasz udział!