Podsumowanie roku 2022/2023

W zakończonym roku akademickim 2022/2023 Rada Biznesu  WES UŁ aktywnie działała, podejmując różnorodne inicjatywy.

Wśród kluczowych wymienić należy Projekt Mapa Biznesowa Łodzi - Wizja lokalna, w ramach którego studenci odbyli 6 wizyt w:  SWM, EY, Exaco, Fundacji Rozwoju Przedsiębiorczości, PwC oraz Bluerank.

Przeprowadzono także debatę ze studentami o kluczowych kompetencjach studentów i absolwentów wkraczających na rynek pracy z udziałem Przedstawicieli PWC, EY, ING, TAKEDA, LTM, DB Schenker oraz Łódzkiego Domu Biznesu.

W ramach Laboratorium Badań Rynkowych realizowano projekt badawczy dla Fundacji Skarb Pokoleń, dotyczący relacji międzypokoleniowych. Jego celem było poznanie podłoża nieporozumień i konfliktów między generacjami w rodzinie. ​Opiekunki merytoryczne: dr Dorota Kałuża-Kopias, Instytut Statystyki i Demografii oraz dr Agnieszka Kretek-Kamińska, Instytut Socjologii.​ W efekcje tej współpracy jedna ze studentek, dr Dorota Kałuża-Kopias i Fundacja Skarb Pokoleń zakwalifikowały się do projektu SH (Science Hub UŁ).
Rok ten był także istotny dla przygotowań do kolejnej edycji naszego konkursu EkSoc startUP. Zorganizowaliśmy liczne konferencje, szkolenia, seminaria, warsztaty i spotkania z praktykami biznesu.

W końcu należy wspomnieć o wyjątkowej inicjatywie jaką jest Gala Absolwentów. W ubiegłorocznej Gali wzięło udział 90 świeżo upieczonych magistrów i licencjatów kierunków ekonomicznych. Na gali wręczono absolwentom dyplomy, nagrodzono też najlepszych.

W roku akademickim 2022/2023 powołania do Rady Biznesu otrzymali:

• Pani Agnieszka Belowska Gosławska, Nordea
  • Pani Agnieszka Popkowska, mBank S.A.
  • Pan Adam Kwiatkowski, Geis PL Sp. z o.o.
  • Pan Łukasz, Klab Animalhotels Sp. z o.o.
  • Pan Jarosław Fotyga, Takeda SCE Sp. z o.o.
  • Pan Janusz Piotrowski, Grupa Uni-Lex
  • Pan Andrzej Tabara, Exaco Sp. z o.o.

Serdecznie gratulujemy i liczymy na owocną współpracę.