Fundacja Activus, której statutowym celem jest aktywizacja intelektualna, fizyczna i społeczna ludzi starszych, prowadzi aktualnie międzynarodowe projekty dla uczestników Akademii Seniora Activus w ramach programu Erasmus+, dlatego planowany cykl spotkań jest nieco odmienny niż w minionych latach akademickich. Program zajęć obejmuje:
- wykłady stacjonarne w terminach: wtorek 11.10., od godz. 14.00 - inauguracja; środy 9.11., 23.11.; 14.12. - od godz. 15.00;
- jeden wykład on-line, termin zostanie ustalony w trakcie semestru;
- spotkania w kołach zainteresowań: sekcja fotograficzna, sekcja quizowa, sekcja brydżowa, i inne (jeśli zadeklaruje udział minimum 5 chętnych); spotkania odbywają się w godzinach przedpołudniowych i popołudniowych;
- kontynuację projektów, krajowych i międzynarodowych, Erasmus+.
Większość zajęć odbywać się w trybie stacjonarnym (zgodnie z zasadami epidemiologicznymi w Polsce i w UŁ) w salach Wydziału Ekonomiczno-Socjologicznego UŁ (campus uniwersytecki przy zbiegu ulic Rewolucji 1905 r. i POW). Formuła niektórych zajęć, planowo lub doraźnie, może zostać zmieniona na tryb on-line.
Osobom odwiedzającym naszą stronę internetową po raz pierwszy, polecamy prezentację filmową relacjonującą działania Akademii Seniora Activus sprzed okresu pandemii.
W ramach zapisów do Akademii Seniora Activus organizatorzy zapraszają do:
- wypełnienia deklaracji uczestnictwa i podpisania wszystkich niezbędnych dokumentów – w czasie spotkania, bezpośrednio w siedzibie Fundacji Activus: Wydział Ekonomiczno-Socjologiczny Uniwersytetu Łódzkiego, wejście od ul Rewolucji 1905 r. nr 35/37, III piętro, pok. E326 we wtorki, środy i czwartki w godz. 10.00 – 14.00;
- dokonania przelewem opłaty semestralnej i wpisowego – szczegółowe informacje dotyczące konta, przy okazji spotkania i wypełnienia deklaracji uczestnictwa pod adresem jak wyżej.
Inicjatorem powstania Fundacji Activus i pierwszym fundatorem jest Marek Chałas – absolwent dwóch wydziałów Uniwersytetu Łódzkiego: Wydziału Matematyki (1972) i Wydziału Ekonomiczno – Socjologicznego (1978). Jego życie zawodowe obfitowało w zróżnicowane i wszechstronne doświadczenia. Ma na koncie wiele inicjatyw, był organizatorem licznych przedsięwzięć. Pracował m.in. w administracji państwowej i organizacji pozarządowej, zaś w ostatnich latach aktywności zawodowej w NBP. Autor książek, m.in.: „Celtycki tygrys a fundusze Unii Europejskiej” (2010), „Unia Europejska w liczbach” (2005); oraz innych publikacji i materiałów szkoleniowych. Członek stowarzyszeń biznesowych w różnych okresach życia: KLUBu-500, Business Centre Club.
Materiał: Fundacja Activus
Redakcja: Centrum Promocji UŁ